ALD AUTOMOTİVE KAPAK TOPLAMA KAMPANYASI

Rotamızı Mutluluğa Çeviriyoruz!

Hayatın her alanında mobilite katmayı öncelikleri arasında gören bir ekip olarak, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’nin Kapak Toplama Kampanyası’na destek veriyoruz. Bu kapsamda topladığımız atık plastik kapaklar, ortopedik engelli bireyler için tekerlekli sandalyeye dönüşüyor.

Kapak Toplama Kampanyası ile hedefimiz, doğada yok olması yüzyıllar süren plastik kapakları geri dönüşüme kazandırarak çevrenin korunması ve toplanan kapakların satış geliri ile ortopedik engelli bireyler için tekerlekli sandalye temin edilmesi gibi çok yönlü bir sosyal projeye katkı sağlamaktır. Bu sayede, mobilitesini tekerlekli sandalyeye borçlu olan engelli bireylere umut yaratmaktır.

1 Kapak Bile Çok Değerli

TOFD tarafından başlatılan kampanyada, çok geniş kullanım alanına sahip olduğu için ambalaj kapakları tercih ediliyor. Günlük hayatta kullanılan su şişelerinden, deterjan, meşrubat, şampuan gibi birçok ürün ambalajına kadar birçok ürünün plastik kapağı kampanyada kullanılıyor. Biriktirdiğimiz kapaklar 3,5 tona ulaştığında ise karşılığında bir birey tekerlekli sandalyesine kavuşuyor.

Plastik kapaklarımızı ALD Automotive Genel Müdürlük binasının girişindeki dev kutumuzda biriktiriyoruz. Bunun yanı sıra erişebildiğimiz noktalara da kapak toplama kutuları koyarak daha çok bireyin kampanyaya katkıda bulunmasını sağlıyoruz.

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında daha fazla insanın hayatına dokunmayı ve topluma fayda sağlayacak kampanyalar yürütmeyi hedefliyoruz.

Bizi arayın!
444 88 30